PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10050192}

Reniferek

Baby Reindeer
7,3 31 965
ocen
7,3 10 1 31965
7,7 18
ocen krytyków
Reniferek
powrót do forum serialu Reniferek

Nie ma nic co jakoś by mi się nie spodobało w tym serialu więc jak dla mnie jest to 10. Nie spodziewałam się tego, nie sądziłam, że tak mi się spodoba, podeszłam zupełnie sceptycznie, a tu taki szok, wciągnęłam go za jednym zamachem. I odnalazłam się w tym doskonale. A powiem to z serca - to trzeba przeżyć żeby to zrozumieć. I nie, nie jest to film o naiwnych i głupich, słabych ludziach, jak ktoś inny tutaj powiedział. Bo trzeba być niezwykle silnym by wszystko to znieść i przeżyć. To, że tak mówisz świadczy tylko o tym, że nie masz dość empatii by otworzyć się na doświadczenia drugiego człowieka. Wielki szacunek dla twórcy i głównego aktora, za to, że dał tym filmem nadzieję wielu ludziom na to, że można odzyskać i odbudować siebie.

Ten film zrozumie tylko ktoś kto ma albo dość empatii albo przeżył przemoc, jakąkolwiek - czy to seksualną, czy też nękanie, stalking, jakiekolwiek inne zagrożenie i stres silniejszy niż przeciętny człowiek mógłby sobie wyobrazić. To zostawia ślad i powoduje, że nie jesteś już sobą, tracisz powoli życie, motywacje, wszystko czego chciałeś przestaje mieć sens i znaczenie, a Twoje poczucie własnej wartości niemiłosiernie spada i stajesz się lepem na wszystkich takich połamanych, pokrzywionych ludzi, którzy wykorzystują cię i wzbudzają w Tobie litość żerując na twojej empatii. Jednak jak widać, dla każdego jest nadzieja, by pozbierać się i zacząć od nowa. Za co szczerze dzięki.
Poczułam się źle, ale też dobrze za razem...

ocenił(a) serial na 8
daria_d_filmaniak

To ciekawe, bo ja właśnie zostałam po ostatnich scenach totalnie pozbawiona nadziei. Już było dobrze i... Chyba że patrzeć na to z dłuższej perspektywy czasu? że prawdopodobnie skoro człowiek o tym opowiada to znaczy że ma to za sobą...?

ocenił(a) serial na 10
emberss

Chodzi o to, że twórca tego filmu, nie wiem czy wiesz, doświadczył tego na prawdę, jest to jego prawdziwa historia . Czyli znaczy, że w coś to przekuł w życiu, po tym wszystkim - nie stał się taki jak Marta bo widać powstał ten film. Richard Gadd byl ofiarą stalkerki w prawdziwym życiu i jednocześnie sam zagrał siebie w tym serialu. Poczytaj sobie o tym w necie :) widać przekuł to co go spotkało w cos dobrego. W ten film, jednocześnie edukacyjny dla innych. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones