PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32349}

Kaena - Zagłada światów

Kaena: La prophétie
6,6 2 114
ocen
6,6 10 1 2114
Kaena Zagłada światów
powrót do forum filmu Kaena - Zagłada światów

Na 19 kilometrach woda wrze w temperaturze ludzkiego ciała. Już nie lubię tej bajki :-)

ignatz

Fizyka to chyba nie jest Twoja dobra strona. Ogólnie jest wiadomo, że wraz ze spadkiem ciśnienia potrzeba większej temperatury do ogrzania wody. Dlatego zagotowanie wody na bardzo dużych wysokościach jest o wiele bardziej energochłonne. A to o czym Ty piszesz to nie wrzenie wody tylko dekompresja na skutek różnicy ciśnień pomiędzy wnętrzem ciała (które to ciśnienie jest na tej wysokości wyższe niż atmosferyczne) a atmosferą.

krzysiek126

Cos ci sie krzysiu chyba pokiełbasilo. Według twojej teorii, na 19km woda powinna wrzec w temp wyzszej niz 100 st. C, a nie nizszej jak np. 36.6 st C. A wiec tu cytat "Fizyka to chyba nie jest Twoja dobra strona." Zgadza sie woda moze zagotowac sie na 19km w temp ciała (napisałem 'moze' bo nie przeliczałem), bo "Ogólnie jest wiadomo, że wraz ze spadkiem ciśnienia potrzeba" !!!MNIEJSZEJ!!! "temperatury do ogrzania wody." I po co byl ten dlugi ale błędny wywód ;) Wogole jesli ktos mial taką watpliwosc byla trzeba napisac poprostu 'Jest to możliwe' - trzy wyrazy ale przynajmniej nie wprowadzają nkogo w błąd.

P.S. moze jest jakis maniak co z ciekawosci przeliczy jakie cisnienie panuje na wysokosci 19km a co za tym idzie ile trzeba dostarczyc ciepła aby nastapilo parowanie czy tez wrzenie ajk kto woli :)

pozdro

malpa

zapewne ma to cos wspólnego z imieniem reżysera błehłebłeeee!

ocenił(a) film na 4
malpa

Odpal kalkulator i oblicz:

http://www.trimen.pl/witek/kalkulatory/#wrzenie

ocenił(a) film na 6
krzysiek126

"Znafco" fizyki: a mówi Ci coś wzór p*V=n*R*T??? Oczywiście jest to wzór uproszczony (Clapeyrona), a nie dla gazów rzeczywistych van der Waals'a, ale nie zmienia to prostej zależności (którą widać gołym okiem), iż ciśnienie jest WPROST proporcjonalne do temperatury. A teraz sam sobie odpowiedz na pytanie w jakiej temperaturze wrze woda przy tak niskim ciśnieniu, jakie panuje na 19000m.
No a Twoja wizja słowa "dekompresja" rozbawiła mnie dokumentnie. Doradzam abyś przed wygłoszeniem jakichkolwiek wypowiedzi o treściach (pseudo)naukowych zapoznał się ze stanem wiedzy jaki panuje obecnie w danej materii. Nie narazisz się na śmieszność ;-)))

użytkownik usunięty
ignatz

Placówkę handlową sieci sklepów z kołkami do zawieszania niewiary znajdziesz w każdym większym centrum handlowym. Polecam - życie staje się przyjemniejsze :)

Moje zycie jest wystarczająco przyjemne :-)

ocenił(a) film na 5
ignatz

Czy na 19km woda sie gotuje w temp 36st. czy w wiekszej niz 100st - nieważne, to był film z gatunku FANTAZY. Niegdzie nie zauważyłem, żeby to był film oparty na faktach... Przeważne w filmy fantazy i sci-fi są łamane prawa fizyki. I nie tylko fizyki... Tak więc nie wiem po co ten temat ;c)

ignatz

I. Zwróćcie uwagę, że akcja dzieje się na swiecie podwójnym- dwie planety bardzo blisko siebie (co jest mało prawdopodobne, aczkolwiek możliwe) krążące po tej samej orbicie, które posiadły wspólną atmosferę.
Ich wzajemne oddziaływanie grawitacyjne swobodnie może wykluczyć zmiany ciśnienia tak duże, żeby Oś nie mogłaby istnieć...

ocenił(a) film na 7
sosna777

--->krzysiek126
z ciebie taki fizyk jak ze mnie zakonnica

ignatz

zaprawdę pogratulować Panom znajomości praw fizyki, TYLKO GDZIE W TEJ
BAJCE JEST POWIEDZIANE ŻE TEN ŚWIAT PODLEGA ZIEMSKIM PRAWOM FIZYKI ?????
!!!!!!!!???????!!!!!!!!?????????!!!!!!!!!!?????????!!!!!!!!!????????!!!!
to JEST fantasyyyyyyyyy . MOŻE LEPIEJ bOLKA I lOLKA POOGLĄDAJCIE.
Pozdrowienia dla umysłów potrafiących spoglądać dalej niż "mędrca szkiełko
i oko". !!!!!

ocenił(a) film na 4
fazy

Prawa dynamiki i termodynamiki są takie same w całym wszechświecie. Ale nie w tym rzecz... Chodzi o to, ze jeśli przez cały film pokazujesz ludziom świat podobny do naszego a tu ni stąd ni zowąd coś się bez większego sensu wywraca do góry nogami, to film staje się niewiarogodny i - powiem szczerze - śmieszny.

Sony_West

Prawa o których mówisz WYDAJĄ się nam właściwe chociaż wcale tak być nie musi - to jedno. Gdzie ten świat w animacji jest podobny do naszego? - to drugie.Śmieszny wydajesz się Ty - to trzecie.

fazy

Twoja interpunkcja to też jest jakieś fantasy :D.

ignatz

Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, że woda powinna wrzeć w temp ludzkiego ciała powyżej 24000m. (a na takiej wysokości będzie panować temp poniżej -100stopni)

ocenił(a) film na 8
ignatz

Na fizyce się kompletnie nie znam. Wiem tylko, że w tym wypadku jest to mało istotne! To przecież bajka, w dodatku fantastyczna ; )

ocenił(a) film na 7
ignatz

No dajcie spokój... robale mogą gadać a woda nie może wrzeć w temp ludzkiego ciała?

anndyj

Ten argument mnie w pełni przekonuje :)

anndyj

hahaha bezbłędne! ;)

ignatz

im niższe ciśnienie tym niższa temperatura wrzenia cieczy. tylko czy to możliwe, że na 19 km woda wrze w naszym ciele to nie wiem ;) w sumie w filmach zawsze naciągają fakty, więc...

ocenił(a) film na 7
ignatz

a czy bierzesz pod uwagę że tam gdzie akcja ma miejsce przy gruncie może być zupełnie inne ciśnienie niż na ziemi? ;P

Erohoz

Inne czyli niższe czy wyższe? Bo jeśli niższe, to na 19km byłaby już niemal próżnia. Jeśli wyższe, to wspinając się wysoko bohater mógłby dostać choroby kesonowej. Poza tym, minęło 8 lat...

ocenił(a) film na 7
ignatz

Mogło by być niższe mogło by być wyższe. Dyskusja na temat o którym nie ma żadnych danych (inny świat) jest zupełnie bez sensu.

Erohoz

Skoro nie ma sensu, to czemu napisałeś/aś żebym brał pod uwagę inne ciśnienie?

ocenił(a) film na 7
ignatz

a wiesz co to ironia? :P

Erohoz

O tak, teraz przywołaj ironię nagle z czapy... brawo

ocenił(a) film na 7
ignatz

akurat z czapy to się ona nie wzięła tylko od początku była :P
to tak jakby rozprawiać o podróży na księżyc z punktu poziomu rozwoju nauki w średniowieczu ;]

Erohoz

Aha. Oczywiście :>

ignatz

Heh obejrzałem i... to nie jest zły film, o dziwo. Mógłby mieć większy budżet albo zostać nakręcony kilka lat później, może wtedy grafika nie przypominałaby jakichś wypocin robionych w AutoCAD-zie (porównajcie z 2 lata starszym "Final Fantasy"). Co prawda nadal uważam że fizyka tego świata nie bardzo ma sens (mieszkając w Punkcie Lagrange'a, nawet przy idealnej synchronizacji obrotów planet, mieliby nieważkość/mikrograwitację, w dodatku różnica mas bliźniaków wywoływałaby ogromne pływy i przepływ materii), ale na to można od biedy przymknąć oko. Ot, bajka :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones