PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32349}

Kaena - Zagłada światów

Kaena: La prophétie
6,6 2 114
ocen
6,6 10 1 2114
Kaena Zagłada światów
powrót do forum filmu Kaena - Zagłada światów

Kaena zadowoli fanow Ksiezniczki Mononoke i Wehikulu Czasu oraz wiekszosc fanow Katedry - tak mi sie przynajmniej wydaje. Echa wszystkich wspomnianych produkcji pobrzmiewaja w Kaenie, nawet jesli nie byly swiadomym zapozyczeniem czy nawet inspiracja. Swiat w ktorym osadzono fabule przypomina miejsce do ktorego przypadkowo dostal sie glowny beohater Wellsa, a Bogowie zeruja na ludziach podbnie jak Morlokowie z Wehikulu Czasu. Klimat animacji i muzyki nie moze nie budzic skojarzen z filmem Baginskiego - co co tego nie mam zadnych watpliwosci. Kazdy kto odnalazl cos dla siebie we wspomnianych filmach, powinien poswiecic 85 minut swojego cennego czasu na poznanie swiata Kaeny - polecam goraco :)

True_Blue

Jak mogłeś porównać ten shit do Księżniczki Mononoke? Kaena nie ma w sobie nic innowacyjnego, świat przedstawiony w niej jest martwy. Po obejrzeniu Mononoke miałem wrażenie, że historia przedstawiona tam jest prawdziwa. Pojawiające się stworzenia, świat przedstawiony, bohaterowie... Oni dla mnie żyli. A w Kaena? To po prostu głupia bajka dla naiwnych dzieci! Zero głębi! Fabuła to dno! Animacja? Nie wiem po co wydawali tyle siana (najdroższa produkcja europejska, tego typu), mogli dać zlecenie twórcą Katedry i wyszło by raz, że taniej, dwa ładniej i trzy, z lepszym klimatem. Ocena: 4/10!

ocenił(a) film na 4
yell

Zgoda; tyle że na pewno nie jest to dla dzieci.
Podobnie jak Mononoke.

pw2709

A o tym, że Katedra była inspirtowana, jeśli nie jawnie zwalona od jednej ze scen z filmu Final Fantasy : Spirit Within już nie wspomnę.
Bagiński też odkrywcą ameryki nie jest...

Ayu_rin

I tu twórca postu o treści Keana zadowoli....
po 1.Nie ma co porównywać animacji komputerowej do klasycznej i kultowej juz Mangi Miyazakiego
po 2.Film Keana jest z lekka przynudawy i mówiąc tu w reklamie że jest to rewolucja w animacji,czowiek kłamie Katedra choć prosta i krótka piekna jest,Księżniczka Mononoke choć długa tez piękna jest a tu co żadnej rewolucji...niech przynajmniej nie kłamia że coś jest dobre jak w rzeczywistości jest z leksz do dupy
i to tyle mam do powiedzenia na temat ten

ocenił(a) film na 6
Edward_Nozycoreki

Z porównaniem do Księżniczki Mononoke chyba jednak przesadziłem...

True_Blue

ooo koles i to bardzo... jestem wlasnie po 17 minucie filmu kaena i przysypiam. mononoke to klasyk z najwyzszej polki, a ten shit do niczego sie nie nadaje... dretwawe to i jakies dziwne =/

madzia_vel_madzik

dokładnie też tak myślę to jakiś bzdet fabuła jest niedopracowana brakuje zakończenia nie których wątków a inne nie są do końca wyjaśnione.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones