PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 361 891
ocen
7,6 10 1 361891
7,3 32
oceny krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

Cytaty

ocenił(a) film na 9

Mnie się najbardziej podobało:

1. Jak Batman zaczaił się na kryminalistów (chyba dealerów narkotyków) i po kolei ich wszystkich unicestwiał. I jak jeden koleś w dłuższych włosach krzyknął "WHERE ARE YOU?!", a Batman znajdował się za jego plecami i tak cicho powiedział "HERE", a ten gostek "AAAAA" ;DD

2. Po tej scenie jeden odważny siedział z karabinem w samochodzie i powiedział sam do siebie "What the hell are you?". I po chwili: samochód rozwalony, gostek wisi w powietrzu, a Batman - "I'm Batman"

3. Jak Batman zdradził Rachel swoje imię: "It's not who i am underneath but what i do that defines me." ;DD

użytkownik usunięty
asia_92_12

Również wymienię w trzech punktach

1. Słowa Ra's al Ghula podczas ostatecznej próby Bruce'a
"To conquer fear, you must become fear. You must bask in the fear of other men. And men fear most what they cannot see. You have to become a terrible thought. A wraith. You have to become an idea!"

2. Powrót Bruce'a do Gotham i rozmowa z Alfredem na temat walki z przestępczością.
" I'm going to show the people of Gotham that the city doesn't belong to the criminals and the corrupt. People need dramatic examples to shake them out of apathy. I can't do this as Bruce Wayne. A man is just flesh and blood and can be ignored or destroyed. But as a symbol... as a symbol, I can be incorruptible, everlasting."

3. Ostatnia walka i ostatnia wymiana zdań między Batmanem i Al Ghulem
Ra's "Have you finally learned to do what is necessary?"
Bruce "I won't kill you but I don't have to save you."

ocenił(a) film na 9

Tak ta ostatnia wymiana zdań pomiędzy Batmanem i Al Ghulem była świetna. ;> Wayne powiedział "I won't kill you but I don't have to save you" (pozwoliłam sobie skopiować ten cytat z Twojego komentarza) rozprostał skrzydła i tak śmiesznie wyleciał z tego pociągu ;DD

ocenił(a) film na 9

Podejrzewam, że znasz na pamięć cały scenariusz wszystkich części Batmana :D Podziwiam ;))

użytkownik usunięty
asia_92_12

heh. na pamięć może nie ale już co najmniej 5 razy oglądałem BB i TDK :)

ocenił(a) film na 9

Ale bardzo dużo pamiętasz ;) Wraz ze szczegółami i oryginalnym angielskim tekstem ;> Widać, że jesteś wiernym fanem Batmana ;DD

użytkownik usunięty
asia_92_12

Aż takiej pamięci nie mam :) Owszem cytaty oryginalne idzie zapamiętać ale akurat ten pierwszy został znaleziony w necie bo ciężko było go zapamiętać :) Ale pozostałe 2 zapadają głęboko w pamięć :)

ocenił(a) film na 10
asia_92_12

"Why do we fall Bruce? So we can learn to pick ourselves up." ten tekst jest najlepszy sposrod wszystkich :) byl nawet w The Dark Knight Rises :) poprostu genialny

użytkownik usunięty
makaveli1983

Ten tekst faktycznie świetny, no i pasuje rewelacyjnie w pewnej scenie w TDKR, ale bez spoilerów :)

ocenił(a) film na 10

Dokladnie nie ma co spojlerować zapomnialem podpisac he he,Nolan wykonał swietna robote,teraz niech czuwa nad nowym Supermenem oby wyszedl mu tak jak z Batman :)

użytkownik usunięty
makaveli1983

Nowy Superman po prostu musi się udać. Nolan odpowiada za scenariusz a Snyder za reżyserię, lepiej chyba być nie może, do tego Zimmer na pokładzie i podobny klimat co w nolanowskich Batmanach, więcej mi nie trzeba :)
Poza tym Nolan przygotowuje scenariusz do nowego Batmana więc tutaj też można się cieszyć a, że będzie producentem obu nadchodzących produkcji to możemy spodziewać się wielu ciekawych smaczków bo gość się zna na rzeczy :)

ocenił(a) film na 10

A to że szykuje jakiś nowy scenario do Gacka to nie słyszałem,myślalem ze juz odpuścił serie juz na dobre.Co do Supermena jestem przekonany ze wyjdzie ok,juz trailer przed premiera TDKR przyprawił mnie o ciarki he he

użytkownik usunięty
makaveli1983

Nie ma co, trailer do Supermana jest świetny, będzie kawał dobrego kina :) Nowy Batman będzie zupełnie inną historią ale jak dobrze wiemy Nolan pisze świetne scenariusze i tutaj nie obejdzie się bez jego pomocy. Ja w sumie się cieszę bo Nolan tworzy świetne historie i w tym wypadku też tak pewnie będzie :)

ocenił(a) film na 9
makaveli1983

To wyjdzie Superman z udziałem Nolana i Zimmera? Jestem w tyle z informacjami. :) Nie mogę się doczekać ;D Zaraz lecę oglądać trailer :)

użytkownik usunięty
asia_92_12

Tak, z tym, że Nolan jest tylko producentem i odpowiada za część scenariusza. Zimmer natomiast jak zwykle skomponuje muzykę :)

Tutaj nieudostępniony zwiastun, tylko w średniej jakości, teaserów nie wstawiam bo znajdziesz je na FW :)

http://www.youtube.com/watch?v=VAgPnd2JnqA

ocenił(a) film na 10

Trailer naprawde mi sie podoba chociaz kilka razy zawiodłem sie na nich,ale widac cos z Batmana,klimatyczny nastroj :) oby wyszlo porzadne kino z tego,Supermen tez zasluguje na konkretna opowiesc:)

użytkownik usunięty
makaveli1983

Zasługuje na konkretną opowieść i wszystko wskazuje na to, że w końcu dostanie :) Widać, że będzie tutaj identyczne podejście jak w Batman Początek, tj. Clark Kent szuka swojego miejsca na ziemi i ujrzymy jego początki jako superbohatera. Jak najbardziej jestem za :) Mam nadzieję, że dostaniemy film na poziomie tej trylogii.

ocenił(a) film na 10

Dokladnie tak czuc tu rękę Nolana,kto jak kto ale on raczej plamy nie powinien dać

użytkownik usunięty
makaveli1983

Jedynie plamę może tutaj dać Snyder ale nie ma na to szans, jest zbyt dobry a Nolan i Zimmer tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że dostaniemy kolejny świetny film o bohaterze z DC :)

ocenił(a) film na 10

Wlasnie boje sie o Snydera:/

użytkownik usunięty
makaveli1983

Nie bój nic, Snyder jest świetnym reżyserem :)

ocenił(a) film na 10
makaveli1983

Supermen potrzebuje wlasnie takiej ekranizacji jaka byla w przypadku Batman Begins,przeciez on razem z Gackiem to najwieksi herosi DC Comics,ufam Snyderowi ze nie da ciała i pokaże klase

użytkownik usunięty
makaveli1983

Ktoś na forum Man of Steel napisał, że chciałby aby to właśnie Superman uratował Batmana w TDKR :D Chyba nie ma na to szans, ale myślę, że klimacik będzie konkretny i Man of Steel poziomem dorówna Batmanom Nolana.

ocenił(a) film na 10

Taka opcja mogłaby przejść czemu nie Supermen ratuje Batmana a pozniej sam doczeka sie swojej ekranizacji,taka furtka by polaczyc ich przygody razem nawet do pomyslu Justice Leauge,moze kiedys kto wie

użytkownik usunięty
makaveli1983

SPOILERY

Batman naprawił autopilota więc raczej opcja uratowania go przez Supermana jest raczej mało prawdopodobna ale wszystko się okaże. Najbardziej czekam właśnie na Ligę Sprawiedliwych.

ocenił(a) film na 10

Liga Sprawiedliwych w wykonaniu Nolana bylaby duzo lepsza niz ekranizacja Avengers gdzie film jest bardziej dziecinny tutaj mielibysmy troche powazniejsze podejscie :)

użytkownik usunięty
makaveli1983

Tak ale niestety wygląda na to, że JL będzie również bardzo komiksowa ale czy to dobrze czy źle, to się zobaczy z czasem.

ocenił(a) film na 9

Super ;) Dzięki ;* Zaraz obejrzę :D Hans Zimmer jest genialnym kompozytorem :D Podoba mi się jego muzyka w "Królu Lwie" (hehe, oglądałam w dzieciństwie i czasem mi się zdarza włączyć i teraz) :D, w "Incepcji" (końcowa muzyka wbiła mnie w fotel i podwyższyła ciśnienie krwi , no i oczywiście w "Batmanie" ;)) Ciekawe co teraz wymyśli :) Nie mogę się doczekać ;>

użytkownik usunięty
asia_92_12

W Batmanach nie użył klasycznego motywu i wyszło rewelacyjnie, w Supermanie również nie będzie klasycznego motywu i na pewno wyjdzie równie dobrze.

ocenił(a) film na 9

Na pewno :D Zwiastun obejrzany :) Teraz wystarczy czekać na film w kinach :>

ocenił(a) film na 10
asia_92_12

Jestem wielkim fanem Hansa jeszcze mozna dodac Ostatniego Samuraja tam tez pokazal klase:) w Supermenie jestem przekonany ze znowu uslyszymy podniosłą nute w jego wykonaniu

użytkownik usunięty
makaveli1983

Oczywiście jest wielu świetnych kompozytorów ale Zimmer to mój numer 1, jego soundtracki są fantastyczne i pozostaje czekać na pierwsze sample do nowego Supka.

ocenił(a) film na 9
makaveli1983

No tak :) Muzyka w Ostatnim Samuraju z Tomem Cruisem też jest skomponowana przez Hansa. :)

makaveli1983

Najlepszy cytat ze wszystkich. A mi osobiscie - pomimo wielu narzekań wsrod fanow filmow - podoba sie tez bardzo koncowa przemowa Gordona w TDK. Moze troche za bardzo patetyczna ale mi sie akurat bardzo podoba.

ocenił(a) film na 10
MrBaggins

Mam podobne odczucia co do tej sceny i mi takze sie podoba wprowadza taki klimatyczny nastroj i podnosi range nietoperza jako prawdziwego bohatera:)

ocenił(a) film na 9
asia_92_12

A mi najbardziej podobały się wymiany zdań między panem Fox, a Bruce Wayne'a i wszystkie sceny z udziałem ich dwóch..

ocenił(a) film na 8
Darado

Ja też je lubię! Fox był świetny w TDK. Szczególnie ta scena gdy Reese chciał szantażować Bruce'a.

ocenił(a) film na 9
Aagnaa

Nie pamiętam tej sceny. Była w mrocznym rycerzu ? Bo wiesz jakoś nie pamiętam, dawno już nie ogladałem.
Z góry dzięki.

ocenił(a) film na 8
Darado

Pewnie że była. Nie pamiętam dokładnie, ale cos w stylu "Twierdzi pan, że pański klient, najbogatszy człowiek na świecie, walczy nocami ze złem przebrany za nietoperza?...i pan chce szantażować tego człowieka? Powodzenia."

ocenił(a) film na 9
Xerxo

Masz rację , przypominam sobie, chyba czas oglądnąć jeszcze raz bo,mało co pamiętam...ale ,że film jest genialny ,to jeszcze pamiętam :)))

ocenił(a) film na 8
Darado

Rees dotarł do projektu Foxa - batmobila i wywnioskował, że to Wayne jest Batmanem, przyszedł wiec do Foxa wynegocjować pieniążki za milczenie, a na to Fox:
"Wyjaśnijmy to. Myśli pan, że pański klient, jeden z najbogatszych i najpotężniejszych ludzi na śwecie, jest mścicielem, który po nocach gołymi rękami tłucze przestępców, a pan planuje szatażować tego człowieka? Powodzenia".
Dokładnie tak to brzmiało.

ocenił(a) film na 9
Xerxo

Teraz już wiem , dzięki wielkie....

ocenił(a) film na 8
Darado

No to się trochę spóźniłam. Ważne, że sobie przypomniałeś, bo scena jest świetna.

ocenił(a) film na 8
Darado

No tak! Reese przyszedł do Foxa, wyskoczył z tymi swoimi żądaniami (10milionów rocznie) a Fox się na niego spojrzał i powiedział "Myśli pan, że pański klient, jeden z najbogatszych, najpotężniejszych ludzi na świecie, jest mścicielem, który po nocach gołymi rękami tłucze przestępców, a pan planuje szantażować tego człowieka? Powodzenia."

ocenił(a) film na 9
Aagnaa

A słyszałem,że Mroczny rycerz ma być w tv , opłaca się oglądąć (nie przeszkodzą zbytnio reklamy)??

ocenił(a) film na 8
Darado

Tak. Na tvn, jakoś na jesień. Według mnie ten film zawsze opłaca się obejrzeć, ale wiadomo, że bez reklam jest lepiej.

ocenił(a) film na 8
Aagnaa

mnie osobiście podobał sie cytat negatywnego bohatera Henri'ego Ducarda, o ile pamiętam pochodzi z rozmowy Bruce'a z Henri'm po scenie, w której Bruce wpada do lodowatej wody: "Pewnego dnia okaże się, że wolałbyś żeby ci, których kochałeś, nigdy nie istnieli. Żeby oszczędzono ci bólu"

ocenił(a) film na 8
Darado

W TVN jest bardzo złe tlumaczenie tekstu, nie mam zastrzeżeń do lektora, ale chodzi o tłumacza. Moim zdaniem lepiej zainewstować i kupić, lub zgrzeszyć i zassać. "Batman początek" też stracił dużo przez to tłumaczenie, z którym wczoraj mieliśmy do czynienia. No i po co czekać? Nie polecam oglądać tych fimów w TVN.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Jak się nie ma, co się lubi- to się lubi, co się ma. Wiadomo, że najlepiej to się ogląda filmy z napisami. Dokładnie słychać teksty i można się nauczyć paru słówek.

użytkownik usunięty
Aagnaa

i do tego słychać wspaniałą muzykę Zimmera bo na TVN była zbyt cicho.

ocenił(a) film na 8

Zdecydowanie za cicho. A przecież muzyka we wszystkich Batmanach Nolana jest niesamowita!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones